Strona główna / Ocena śródokresowa

Ocena śródokresowa

1. Ocenę śródokresową przeprowadza się w połowie okresu kształcenia określonego w programie kształcenia, czyli po zakończonym 4 semestrze kształcenia.
  2. Ocena śródokresowa dotyczy realizacji IPB doktoranta. Celem oceny jest weryfikacja postępów doktoranta w połowie okresu kształcenia oraz  kontrola stanu realizacji indywidualnego planu badawczego.
  3. Ocena śródokresowa kończy się wynikiem pozytywnym albo negatywnym. Wynik oceny wraz z uzasadnieniem jest jawny i podlega udostępnieniu w Biuletynie Informacji Publicznej.
  4. Ocena śródokresowa jest przeprowadzana przez 3 osobową komisję powołaną w danym roku akademickim przez Radę Kolegium Naukowego na wniosek dyrektora Szkoły Doktorskiej, zaopiniowany przez Radę Szkoły Doktorskiej.
  5. W skład komisji wchodzą trzy osoby, w tym:

1) jedna osoba – zatrudniona poza AWF we Wrocławiu, posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora w dziedzinie i dyscyplinie, w której przygotowywane są rozprawy doktorskie;

2) dwie osoby – zatrudnione w AWF we Wrocławiu,  posiadające stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora w dziedzinie i dyscyplinie, w której przygotowywane są rozprawy doktorskie.

• Promotor oraz promotor pomocniczy nie mogą być członkami komisji przeprowadzającej ocenę̨ śródokresową doktoranta, pozostającego pod ich opieką.
  • Dyrektor Szkoły Doktorskiej określa terminarz przeprowadzenia oceny śródokresowej zawierający daty i miejsca prac komisji, ustala wykaz doktorantów, których realizacja indywidualnych planów badawczych podlega ocenie śródokresowej oraz poleca zamieszczenie odpowiednich informacji na stronie internetowej Szkoły Doktorskiej.
  • Ogłoszenie terminarza przeprowadzenia oceny śródokresowej, zawierającego daty i miejsce prac komisji oraz wykaz doktorantów następuje, co najmniej 30 dni przed wyznaczoną datą.
  • W posiedzeniach komisji może uczestniczyć – w charakterze obserwatora – przedstawiciel Samorządu Doktorantów AWF we Wrocławiu.
  • Podstawą do przeprowadzenia przez Komisję oceny śródokresowej są:

1) indywidualny plan badawczy doktoranta,

2) sprawozdania semestralne doktoranta wraz z wnioskami ewaluacyjnymi,

3) dokumentacja poświadczająca stopień zaawansowania rozprawy doktorskiej, wraz z opinią promotora,

4) dokumentacja osiągnięć naukowych,

5) rozmowa komisji z doktorantem.

1. Szczegółowe zasady i kryteria oceny śródokresowej określa odrębny dokument udostępniony na stronie internetowej Szkoły Doktorskiej.
  2. Wynik oceny śródokresowej ustalany jest na posiedzeniu niejawnym, bez udziału doktoranta. Decyzje komisji zapadają̨ bezwzględną większością̨ głosów.
  3. Ocena śródokresowa kończy się̨ wynikiem pozytywnym albo negatywnym.
  4. W przypadku negatywnego wyniku oceny śródokresowej, doktorant zostaje skreślony z listy doktorantów, na zasadach określonych w § 8 ust.4.
  5. Dyrektor Szkoły Doktorskiej, po zakończonej ocenie śródokresowej składa Rektorowi sprawozdanie o jej wynikach.